Кондиционирование Вентиляция Сантехника Отопление
Кондиционирование Вентиляция Сантехника Отопление
СОК СОК
Главное меню
Главная
Новости
СОК онлайн
Рубрики
О журнале
Медиаплан
Реклама
Реклама на сайте
Выставки
Семинары
Контакты
Поиск
Форум
Библиотека
Фотогалерея
Рубрики
Сантехника
Отопление
Кондиционирование
Вентиляция
Энергосбережение
Нормативная База
Объекты
Рекомендуем
Aqua-Term 2013
Top100+ :: Teplo.com
Системы воздушного отопления
c-o-k.ru
Кондиционеры Daikin
Кондиционеры, вентиляция, тепловые насосы.
Тепловые насосы, Телпый пол и Воздушные фильтры

Володимир Рибак провів прес-конференцію на тему: «100 днів роботи Уряду» Версия для печати Отправить на e-mail
21.08.2007

16 листопада в Українському національному інформаційному агентстві УКРІНФОРМ пройшла прес-конференція Віце-прем’єр-міністра України, міністра будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України Володимира Рибака на тему: «100 днів роботи Уряду: будівництво, житлово-комунальне господарство, регіональна політика».

Говорячи про капітальне будівництво, Володимир Рибак зупинився, зокрема, на позитивних тенденціях, які спостерігаються останнім часом у цій галузі, - це пожвавлення інвестиційної діяльності та збільшення обсягів житлового будівництва. Він зазначив, що впродовж 9 місяців 2006 року, за рахунок усіх джерел фінансування, освоєно капітальних вкладень на суму понад 68 млрд. грн., що на 16 % більше порівняно з відповідним періодом минулого року. При цьому Володимир Рибак наголосив, що обсяги освоєних капітальних вкладень зросли у 26 регіонах України, крім Сумської області, де вони зменшились майже на 19 %. Він повідомив, що «найбільш активно освоювались капіталовкладення у Чернівецькій області, де обсяги інвестицій порівняно з відповідним періодом попереднього року зросли в 1,8 раза, а в Закарпатській та Рівненській областях - в 1,7 раза. «Порівняно з відповідним періодом минулого року частка капіталовкладень з державного бюджету підвищилась до 4,6 % і становила понад 3 млрд. грн.», - наголосив він, при цьому зауваживши, що за 9 місяців 2005 року цей показник становив 4,1%.

Обсяг будівельних робіт, як зазначив Віце-прем’єр, за 10 місяців 2006 року склав понад 29 млрд. грн., що перевищує минулорічний показник більше, ніж на 8,0 % . Найбільшого приросту обсягів виконаних будівельних робіт, за словами Володимира Рибака, досягнуто у Чернівецькій (на 29,2 % більше), Волинській (на 27,9 % більше), Кіровоградській (на 25,7 % більше) областях. «У розрахунку на 1 особу населення обсяги будівельних робіт в цілому по Україні склали 620,9 грн., а це на 9,2 % більше порівняно з відповідним періодом 2005 року», - поінформував він.

Що стосується житлового будівництва, то, як повідомив Володимир Рибак, за 9 місяців 2006 року в Україні введено в експлуатацію понад 5,0 млн. кв. м загальної площі житла, що майже на 12 % більше, ніж за відповідний період минулого року.

Довідково. Порівняно з відповідним періодом 2005 року, обсяги введеного житла зросли у 18 регіонах України. Найбільше - в Одеській області ( у 1,7 раза), м. Севастополі (на 69,2 %), Рівненській та Закарпатській областях (на 37,0 % більше ніж у відповідному періоді минулого року). Скоротили обсяги житлового будівництва 5 регіонів, найбільше -Кіровоградська (на 12,1%), Запорізька (на 9,7 %) та Чернівецька (на 8,4 % менше) області.

У розрахунку на одну тисячу осіб наявного населення більше всього житла введено у м. Києві – 333,0 кв.м, що у 3,1 раза перевищує середній показник по Україні (107,5 кв.м). Високим зазначений показник є також у Київській – 226,8 кв.м, Івано-Франківській - 177,8 кв.м, Закарпатській –148,7 кв.м областях та м. Севастополі -158,8 кв.м.

Разом з тим, як зазначив Володимир Рибак, розвитку будівельної галузі та підвищенню її конкурентоспроможності заважають такі успадковані проблеми як обтяжлива та непрозора дозвільна система у будівництві, насамперед, у землевідведенні під будівництво; недосконала система архітектурно-будівельного контролю; невідповідність вітчизняної нормативної бази у будівництві нормативній базі Євросоюзу.

Довідково. Для спрощення та забезпечення прозорості дозвільних процедур у будівництві та земле відведенні Мінбудом разом з Держкомземом підготовлено та внесено та розгляд Уряду законопроект „Про внесення змін до деяких Законів України щодо спрощення процедур одержання земельних ділянок та у сфері будівництва”, який передбачає кардинальні зміни у дозвільній системі; підготовлено та внесено до Верховної Ради України законопроект „Про внесення змін до деяких законів України щодо проведення державної експертизи інвестиційних програм і проектів будівництва, здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та ліцензування певних видів господарської діяльності у будівництві”, який передбачає спрощення та скорочення процедури проведення експертизи інвестиційних програм і проектів будівництва за принципом організаційної єдності (одного вікна).

Для підвищення дієвості архітектурно-будівельного контролю рішенням Уряду утворено центральний контролюючий орган у галузі будівництва - Державну архітектурно-будівельну інспекцію як урядовий орган державного управління та затверджене положення про цей орган.

Для створення умов для наближення вітчизняної нормативної бази у будівництві до європейської, запобігання проникнення на будівельний ринок недоброякісної продукції будівельного призначення, підготовлено та розглянуто Урядом для внесення до Верховної Ради України законопроект „Про нормування у будівництві”, яким передбачено врегулювання питань розроблення, затвердження та застосування будівельних норм, розроблено та внесено на розгляд Уряду постанову „Про затвердження Технічного регламенту щодо будівельних виробів”,.

Спілкуючись із журналістами, Віце-прем’єр зупинився, зокрема, на житловій проблемі, яка в Україні «з року в рік загострюється». Він поінформував про напрями здійснення системних реформ у житловій сфері, які визначено Мінбудом. За його словами, це, найперш, формування житлового фонду соціального призначення, а також створення умов для розгортання будівництва житла, доступного для громадян з середніми доходами, і реконструкція існуючого житлового фонду. Це також нормативне врегулювання встановлення автономних систем квартирного опалення, створення умов для безперешкодного доступу інвалідів до об’єктів соціальної, транспортної та інформаційної інфраструктури, створення вітчизняної нормативної бази з проектування висотних будинків і комплексів житлово-цивільного призначення.

 
< Пред.   След. >

Будем благодарны, если воспользуетесь одной из этих кнопок: