Кондиционирование Вентиляция Сантехника Отопление
Кондиционирование Вентиляция Сантехника Отопление
СОК СОК
Главное меню
Главная
Новости
СОК онлайн
Рубрики
О журнале
Медиаплан
Реклама
Реклама на сайте
Выставки
Семинары
Контакты
Поиск
Форум
Библиотека
Фотогалерея
Рубрики
Сантехника
Отопление
Кондиционирование
Вентиляция
Энергосбережение
Нормативная База
Объекты
Рекомендуем
Aqua-Term 2013
Тепловые насосы, Телпый пол и Воздушные фильтры
Top100+ :: Teplo.com
c-o-k.ru
Системы воздушного отопления
Кондиционеры Daikin
Кондиционеры, вентиляция, тепловые насосы.

Григорій Семчук: «Програма реформування ЖКГ до 2011 року передбачає 4 стратегічних напрями» Версия для печати Отправить на e-mail
01.04.2007

«Удосконалення нормативно-правової бази; системи управління в галузі з урахуванням ринкових відносин; фінансова стабілізація галузі; технічне переоснащення житлово-комунального господарства», - такі стратегічні напрямки виокремив у Програмі реформування ЖКГ до 2011 року заступник Міністра будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства Григорій Семчук, виступаючи під час круглого столу в редакції «Дзеркала тижня».

Ці чотири напрями, наголосив Григорій Семчук, «являють собою ідеологію розвитку відносин у житлово-комунальній галузі».

Коментуючи необхідність удосконалення нормативно-правової бази, він зазначив, що цього року передбачається прийняти понад півтора десятка поправок до законів і підзаконних актів, які сприятимуть подальшому розвитку реформи ЖКГ. «Законодавча база реформування ЖКГ нині вже існує. Так, вона недосконала. Якщо хтось вважає і говорить, що ця база недосконала, не буду сперечатися. Отже, вдосконалюватиметься. Але для тих, хто хоче реформувати, існуючих законів для активізації цього процесу достатньо», - підкреслив Григорій Семчук.

Аналізуючи вдосконалення системи управління з урахуванням ринкових відносин, він зауважив, що житлово-комунальне господарство не підготовлене до ринкових відносин. «Якщо говорити про систему управління цією галуззю, то вона залишилася такою ж, як за часів колишнього СРСР. Залишилися ті ж ЖЕКи, ті ж водоканали, тепломережі тощо. Швидше реформувалися такі напрями, як благоустрій, озеленення, ритуальне обслуговування, — тут з’явилася конкуренція. А от що стосується системи управління житлом і його експлуатації, що стосується таких монополістів, як у сфері водопостачання, водовідведення та теплопостачання, — все залишилося на колишньому рівні. Я (і не тільки я) вважаємо: ЖЕКи, що залишилися, — це вчорашній день. Тому що вони одночасно і надають послуги, і є підрядниками на надання цих послуг», - додав він.

У цьому контексті, переконаний заступник Міністра будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства Григорій Семчук, доцільно створити кондомініуми – об’єднання співвласників чи асоціацію співвласників, а також удосконалити нормативно-правову базу.

Що стосується третього напряму реформування ЖКГ, – фінансової стабілізації галузі, то тут, зауважив він, колапс. «Тарифи не покривають витрат і не відповідають собівартості, населення погано сплачує за житлово-комунальні послуги, адже ці послуги не відповідають тарифам (і це цілком зрозуміло, тому що ми сьогодні не можемо надавати якісні послуги), дотації було виключено з держбюджету (за СРСР, якщо ви пам’ятаєте, населення оплачувало 5% витрат на ЖКП, решта покривалася з бюджету). Сьогодні система житлово-комунальних послуг формально беззбиткова. Але інвестиції не можуть прийти: який бізнесмен наважиться вкладати гроші в такий нестабільний сектор економіки, як житлово-комунальні послуги?», - підкреслив він. Цей напрям, на думку Григорія Семчука, може бути реалізований шляхом комплексного, системного підходу, правильної тарифної політики, спрямованої на зниження витрат.

Четвертий напрям реформування ЖКГ — технічне переоснащення. «Без фінансового забезпечення ми не зможемо провести технічне переоснащення, утім, як не зможемо зробити цього без інвестицій», - зауважив він.

Загалом велику надію у процесі реформування ЖКГ Григорій Семчук покладає на бюджетні кошти, з урахуванням яких коригується програма реформування та розвитку ЖКГ уже на період до 2011 року. «Уряд нам дав орієнтовну цифру на цей період — 50 млрд. грн., з урахуванням майже 5 млрд. грн., виділених на ЖКГ на поточний рік. Сьогодні кошти спрямовують в основному на ліквідацію аварійних ситуацій. Але в найближчому майбутньому на ці цілі планується спрямовувати лише частину коштів. Частину коштів передбачається спрямувати на залучення кредитів банків, на покриття кредитних ставок комерційних банків. Тоді ми зможемо збільшити суму залучених коштів у 5—6 разів», - резюмував Григорій Семчук.

http://minbud.gov.ua/news/?subaction=showfull&id=1174399952&archive=&start_from=&ucat=&

 
< Пред.   След. >

Будем благодарны, если воспользуетесь одной из этих кнопок: